| Gaguejeerreue a întrebat:

Cineva mi-a tras teapa online, i-am făcut transfer bancar, am vrut sa cumpar un produs si acesta mi-a dat block.
... Daca il voi reclama la politie ii pot face ceva rau?
(ii stiu doar numele de la insta)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa-i faci reclamatie la Politie, dar sansele sa-ti recuperezi banii nu ai, fiindca ala a disparut.
Esti sfatuit peste tot sa nu transferi bani nimanui, ca-i risc sa ramai cu buzele umflate.
Numele de pe insta poate sa fie fake, deci nu ai nici o sansa sa recuperezi nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum i ai făcut transfer bancar fara sa ii știi numele si IBAN?

| dullcat a răspuns:

Nu cumpara niciodata nimic online, mai ales de pe Instagram, cu plata in avans! Alege doar plata ramburs sau magazine foarte cunoscute, nu persoane fizice.Ce ai facut se numeste donatie.Nu prea vei fi luat/a in serios de politie, dar incearca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apelează la Ciprian Lospa iar el va expune acel țepar și îți va da și câteva sfaturi pertinente.