| Nokitochikushi a întrebat:

Credeţi că ar merge afacerea dacă de exemplu, imi iau un golf 3 la vreo 300-400 de euro, şi să al vand cu un preţ mai mare?

Sau o alta afacere. happy dacă mi-as lua un golf sau o maşină oarecare şi să o dezmembrez şi să vand piese credeţi ca mi-ar eşi mai mulţi bani decat am cumparato? cam cat la % în plus îmi intră în buzunar?

Mulţumesc & fundă!

Răspuns Câştigător
| N3rvos a răspuns:

Depinde mai multe detalii erau de folos un golf 3 poti sa il dai undeva la 1200-1300 euro lejerdeci daca il iei cu 300-400 e bine acum conteaza si daca este imatriculat sau nu(parca era vreo 400 sau 600 taxa nu mai stiu exact dar ti am zis asa aproximativoricum conteaza si anul de fabricatie si emisia si daca e diesel si ai catalizator pe ea ti se scade 25% din taxa asta in cazul in care masina nu este imatriculata in Romania dar la 300-400 se merita mai bagi si u cu imatricularea una alta taxe inca vreo600-800 si o dai cu 1500 si toto iti ramane undeva la 300 euro, cu dezmembratul nu prea faci treaba, sunt o gramada care se ocupa cu asa ceva! Numai Bine!big grin