| Aero_2277 a întrebat:

Credeti ca daca cineva ar incepe o afacere pe internet cu ceasuri, ROLEX etc.ar avea succes? adica sa zicem ca acea persoana cumpara ceasuri contrafacute la pret de ex: 300 si il vinde tot pe net cu 500 ron(astfel avand profit 200 ron de pe un ceas, si spunand ca est eadus dintr-o tara si ca este doar fata schimbata ca emblema este falsa.credeti ca ar merge? am auzit pe cineva spunand asta ieri si ca ar fi tentat dar eu nu stiu ce sa zic.

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Contrafacerea si vinderea de produse contrafacute este infractiune. Gandeste-te intai la asta. Si plus ca prost trebuie sa fii ca sa crezi ca este un Rolex original la 500 lei. Cu 100-150 euro iti iei un ceas foarte bun ca Fossil sau Tissot (elvetian).

Elianna
| Elianna a răspuns:

Mama, ce comerciant cinstit o sa fi. Tu crezi ca toata lumea e proasta si nu-si da seama ca un ceas Rolex original costa intre1000 si 4000 de euro? Ia uite tu aicea un link despre ceasuri Rolex:
http://ceasuridemana.ro/barbatesc_rolex_3000-999999lei.html

| unione a răspuns:

Rolex la 500 ron laughing

| Aero_2277 explică:

Nu vreau sa deschid eu personal afacerea, de fapt acest aspect nici nu prea ma intereseaza sa va zic drept dar eram tare curios sa vad ce zice lumea de asta pentru ca mi se pare o mare prostie.

| alexutzu00791 a răspuns:

Daca clientul nu solicita dovezi, sau cine stie ce vrea el de la brandul respectiv, tot e legitim.

| superstar21 a răspuns:

Pai i-ar merge daca le-ar fi vindut cu 400 ron ( si i-ar ramina 100 ron profit) dar i-ar merge sigur asa a facut tatal verisoarei mele