| anonim_4396 a întrebat:

Cu cat sa Vand un grup de facebook + 3 pagini de facebook?
Grup-ul de facebook este pe tema : bancuri
Va las un link : https://www.facebook.com/groups/bancurii/
In momentul de fata in grup sunt inscrisi : 31.870 de membri
Grup-ul produce un trafic frumos daca ai un site :) Monetizat.
Am creeat grup-ul in 2011 sau 2012 numai tin minte exact.

Cele 3 pagini tot pe tema bancuri sunt.
https://www.facebook.com/umorromanescc 1.787 aprecieri in momentul de fata.

https://www.facebook.com/oakybroscoiul 178 aprecieri in momentul de fata.

https://www.facebook.com/bancurisipozehaioasee 3.745 aprecieri in momentul de fata. (De aceasta pagina nu m-am ocupat de mult)

Caut urgent un cumparator la grup si la pagini pentru ca am nevoie de bani foarte repede :(
Nu ma lasa inima sa dau grup-ul dar nu am alta solutie.

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu: NIMENI nu-ti va cumpara grupul sau paginile de facebook, datorita faptului ca NIMENI n-are ce face cu ele. Daca paginile aveau sute de mii de like-uri, mai ziceam...

| iulianstoian2 a răspuns (pentru Ronnix):

Mda... Tu stii ce inseamna un site monetizat? Si cat trafic aduce un grup cu 32.000 de membri?
Eu zic ca daca nu stii despre ce e vorba stai in banca ta.

| Ronnix a răspuns (pentru iulianstoian2):

Spre deosebire de tine, eu detin toate elementele mentionate in mesajul de mai sus. Din pacate, tinand cont de intrebarile tale anterioare, lasi de inteles adevarul... si anume, ca termenii de "site monetizat", "traficul site-urilor" le cunosti doar din ceea ce ai citit pe internet, in speranta ca "te vei imbogati". Hai sa fim seriosi, daca ai ajuns sa vinzi grupuri/pagini de facebook fiindca ai nevoie de bani, iti sugerez sa renunti la tot ceea ce inseamna internet si sa pui mana sa-ti gasesti un loc de munca.
P.S: Daca folosesti replici precum "Grup-ul produce un trafic frumos daca ai un site happy Monetizat." (total fals) de ce nu scoti tu bani din el, daca tot ai nevoie? (Se poate si pe blogger si contul Adsense e gratuit.)