| SingleForOne a întrebat:

Cum afli nevoile dintr-un oraș anume, înainte de a începe o afacere în acel domeniu?
Cum analizezi piața respectivă?
Trebuie verificat un site de statistică înainte?

3 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Institutul național de statistică, acolo trebuie văzute informațiile dorite.
Apoi la instituția unde se înregistrează firmele, Registrul comerțului, dar mai ales, cercetare la fața locului. Să mergeți personal în acel oraș, să vă cazați la o pensiune, cel puțin 2 săptămâni și să luați la pas orașul, inclusiv din stațiile de taxi, autobuz, mijloace de transport în comun pentru a vedea, auzi ce vorbesc oamenii!

| Xox0 a răspuns:

Sau vizitezi bine orasul si vezi ce si cum.

| Standt a răspuns:

Faci un studiu de piata. Nu cred ca sunt site-uri care sa spuna nevoile fiecarui oras/orasel.