| Sensitive a întrebat:

Trebuie sa ai anumite studii pentru a incepe o afacere?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este neaparata nevoie, important este sa ai spirit de om de afaceri, o idee buna si ceva bani, in functie de afacere. Numai bine!

| 0rlando a răspuns:

Trebuie să ai 18 ani și oameni de încredere, pentru că singur, nu prea se poate. Dar din moment ce este afacerea ta, nu îți cere nimeni nici un fel de calificare.

| Sensitive explică (pentru 0rlando):

Multumesc mult pentru raspuns.

| codrinaioana a răspuns:

Da. daca vrei sa ai un o unitate comerciala, trebuie sa ai studii in marketing. bafta!

| lov3ya a răspuns:

Intrebarea ta suna cam asa: trebuie sa stii sa citesti ca sa poti scrie?
depinde in ce fel de afacere, in unele cazuri se rezolva cu niste bani pe la uni pe la alti( dora suntem in Romania), in alte cazuri( dar rar in Romania) pe langa o facultate iti trebuie si experienta in domeniu
poti incepe o afacere si la 18 ani, nu te opreste nimenea( repet, suntem in Romania)
succes

| Morys93 a răspuns:

Nu trebuie sa ai studii speciale da trebuie sa ai habar ce urmeaza sa faci, un capital sa deschizi afacerea si sa ai grija sa mearga bine

| Sensitive explică (pentru Morys93):

Iti multumesc mult, sper sa dea roade ceea ce imi propun sa fac!