| iceboxiceman1 a întrebat:

Cum ajungi polițist din România în Spania?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa ajunga Politia romana in Spania, ca sunt telefoanele disponibile si-i suna pe politistii din Spania, daca au ceva sa le comunice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai scris cu google translate?

| ziftode a răspuns:

SIGUR, piULITIA din orice alta tara o sa aiba incredere in tine!
si nu o sa te considere JIGODIE coMUISTA care ai veniti in tara lor si ai incercat sa le PHOOTI cetatenii!
coMUISMUL IN rrrominica CICA, CA A DISPARUT CU CEVA ANI IN URMA
dar, dar, dar, DAR, daca as fi cetatean spaniol, NU AS AVEA INCREDERERE IN TINE, SA PORTI ARMA SI SA POTI SA PHOOOTI, CETATENII (orice, ORICE PIULITIST FACE ASTA), IN VECIIIIIIIII VECILOR, AMIN... EVAH AND EVAH!

Răspuns utilizator avertizat
| Anemoneeeeee a răspuns:

Sincera, cred ca am inteles ceva, ceva din ce spui tu aici. Cum sa ajungi politist din Romania in Spania? Simplu, nu poti. Este ca si cum ai facultatea de drept in Romania iar tu vrei sa fi judecatorul Statelor Unite...
pentru a ajunge jusecator in State trebuie sa studiezi legea in State, deoarece sunt cu totul alte legi. Ma gandesc, la fel si pentru a fi politist in Spania, mai faci inca o data studiile pentru a ajunge politist in Spania, alta tara, alte legi. Nu cred ca exista vreun transfer. Succes!

| alexandrubaiatulanime a răspuns:

Eu sincerul sa fieste nu intelege ce tu vorbeste