| anonim_4396 a întrebat:

Cum arată lista voastră săptămânală de cumpărături?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Hrana pentru caini si pisic

Fructe: banane, portocale, clementine, kiwi, pere, rodii

Legume: rosii, castraveti, morcovi, telina, ardei capia, ardei grasi, mazare, fasole verde pastai, spanac, bame, horta (niste buruieni salbatice pe care le folosesc la salata) verzi, ceapa, usturoi, broccoli, conopida, avocado, cartofi, varza alba, ghimbir, salata verde creata, vinete, dovlecei, sfecla rosie

Produse lactate: unt, lapte, branza, feta, iaurt, kefir

Verdeturi fie in stare proaspata ori uscata: marar, patrunjel, telina apio, oregano, rozmarin, leustean uscat si tarhon (adus din Romania, la greci nu se gaseste asa ceva si il am asigurat pentru jumatate de an);

Produse de curatat: detergent vase, detergent de rufe, detergent lichid de rufe, balsam, tot felul de produse curatat si igienizat pentru locuinta desi acestea le cumpar o data la cateva luni.

Alte condimente de dulce sau sarat: sare, piper, boia dulce, boia picanta, arome mixte pentru fripura de carne de porc/pui; curcuma, ghimbir pudra, mahlep, cardamom; scortisoara, zahar vanilat, mastic de chios, cacao bio

Ness decofenizat, cacao Nesquick

Ciocolata Milka Noussette, cu alune, cu caramel; ciocolata Ion cu migdale sau lapte, orez cu lapte, pudding

Hartie igienica, sampon, balsam de par, sapun lichid, gel de dus, produse de curatat locuinta

Carne: de porc, pui, vita, peste congelat, fructe de mare-midii, calamari, creveti

Faina, zahar, gris, pesmet, praf de copt, drojdie uscata, orez, linte, fasole uscata boabe gigant, suc de rosii sau conserve cu rosii tocate in suc propriu, paste fainoase, malai 1 data pe an caci in satul unde locuiesc in Grecia nu se gaseste si il aduc din Romania.

| RAY a răspuns:

Avocado,morcovi,varza,cartofi,mango,carne de porc, paine, nuci, apa plata

| siriusblack98 a răspuns:

Bere de jumatate din bani iar de restul' caramele cu paine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă vrei îți spun lista mea lunară cu tot ce trebuie de la alimente pana la chestii pentru casa.
Hârtie igienica
Șervețele Bucătărie
Detergent vase
Detergent rufe
Spray pentru camera
Balsam rufe
Bax apa
Legume(aici iau cred ca toate legumele după piața pentru ca îmi plac mult)
Fructe(de obicei iau multe mere, astea nu lipsesc niciodată,banane,kiwi)
Gume pentru mașina
Piept de pui
Peste
Iaurt
Lapte
Oua
Verdeața
Gel de dus
Periute de dinti
Șampoane
Balsam par
Mâine pentru câini
Cascaval
Brânza
Ceva conserve
Ovăz
Cereale
Cafea
Astea sunt asa in mare,ca poate agem nevoie de altceva,cum ar fi paste, mălai, condimente, făina, ulei, dar astea nu se termina lunar.

| assiar a răspuns:

Apa
sunca
jeleuri
servetele umede
paine
rosii, castraveti, ardei, morcovi,cartofi,ceapa
mere, pere, banane, kiwi, mango
suc ntural
bors
gel de dus
piept de pui, adica in general carne
hartie igienica
telemea
cascaval
oua
cafea
paste
sos de paste
zahar
sare