| Downfall a întrebat:

Care ar fi lista voastră a "big 4"-ului?

19 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Testament,Slayer,Exodus si Megadeth.

| Downfall explică (pentru Dumnezău):

Foarte bine alese. Totuşi, eu aş fi băgat şi Overkill pe undeva pe acolo, ce zici?hee hee

| Dumnezău a răspuns (pentru Downfall):

Nah,Overkill,desi imi plac palesc in fata celor ce i-am aruncat acolo.Valabil si pentru Coroner,Metal Church si Kreator/Sodom, Testament are, cel putin in acceptia mea, al doilea cel mai bun chitarist din lume, niste teme senzationale, iar Exodus il are pe Gary Holt.De Slayer si Megadeth nu mai zic,unii din cei mai buni solisti din lume de ambele parti,iar Lombardo, printre cei mai buni bateristi din lume, daca nu chiar cel mai bun in viata, la bataie cu Mike Portnoy, omul care m-a facut sa vad magia tobelor. Overkill sunt excelenti, dar inca nu la acel nivel ce impune prezenta in BIG4. Daca ar fi dupa mine, as face BIG4 cam pentru fiecare gen mai cunoscut.

| Downfall explică (pentru Dumnezău):

Eh, mie mi se par foarte buni, oricum e clar că meritau un loc în listă mai mult decât Metallica sau Anthrax. Iar după mine, i-aş înlocui cu Exodus din lista ta, deşi sunt buni şi ei, eu îi prefer pe Overkill. Depinde şi de gustul fiecăruia.
Apropo, care ar fi Big 4-ul tău pentru alte genuri? Că tot ai adus vorba...hee hee

| LastChance a răspuns (pentru Downfall):

Uh, nu mi-am dat seama că trebuie să fie o listă thrash. Păi, dacă e vorba de thrash, ar fi aşa: Megadeth, Slayer, Meshugaah (are influenţe spre death, dar o bag aici. sper că am voie laughing ) şi Exodus.
Baftă!

| Downfall explică (pentru LastChance):

Ai voie, ai voie. Stai calmă că nu te muşchee hee
Şi...frumoase formaţii, în ambele răspunsuri big grin

| Dumnezău a răspuns (pentru Downfall):

Punk: The Ramones,Sex Pistols,Elvis Hitler,Anti-Flag
Black Metal: Mayhem,Gehenna,Abigor,Immortal/Astarte
Power Metal: Avantasia,Sonata Arctica,Gamma Ray,Alestorm/Helloween
Heavy Metal: Queensyrche,Pantera,Hammerfall,Iron Maiden
Symhonic si Folk: Nightiwish,Eluveitie,Enisferum,Arkona
Death si Melodeath: Kalmah,Napalm Death, Children of Bodom, Cannibal Corpse
Grunge: Pearl Jam, Malfunkshun, Alice in Chains, Stone Temple Pilots

Cam atat deocamdata.Si da, Anthrax n-are ce cauta in niciun BIG4, la Metallica s-ar accepta, daca am vorbi de primele cinci albume.

| LastChance a răspuns (pentru Downfall):

Mulţămesc!

| LastChance a răspuns:

Megadeth, Slayer, Children of Bodom, Gorgoroth.

| Holocaust a răspuns:

Păi dacă vorbim despre thrash pur,aleg Slayer,Megadeth,Sodom şi Flotsam and Jetsam.Aş putea totuşi să fac referire şi la nişte trupe de crossover thrash, care au doza aia bună de punk care-mi place miebig grin, gen DRI, The Exploited, SOD şi MOD.

| aliceinchains a răspuns:

Dark Moor, Eluveitie, Megadeth, In Flames.

| Downfall explică (pentru aliceinchains):

Frumoase formaţii, dar totuşi ar trebui să fie o listă trash, right?hee hee
Same pentru Gorath tongue

| Gorath a răspuns:

Slayer,Dimmu,Behemoth,Mayhem.

Răspuns utilizator avertizat
| mixxjim a răspuns:

"Big 4" este o sintagma folosita pentru a denumi generic cele mai mari 4 firme de consultanta din lume, adica PricewaterhouseCoopers, Ernst&Young, KPMG si Deloitte Touche Tohmatsu. Deci nu este o lista a fiecaruia, peste tot in lume se stie despre cine vorbesti cand spui Big 4. Daca te refereai la altceva, ar trebui sa specifici si la ce, sa stie lumea ce lista sa intocmeasca happy

| Downfall explică (pentru mixxjim):

Big 4 e o listă a 4 formaţii trash metal care sunt văzute ca fiind printre cele bune. Iar lista e alcătuită din: Megadeth, Slayer, Anthrax şi Metallica. Faptul că am pus întrebarea la muzică ar trebui să-ţi fi dat de înţeles că nu vorbesc despre nu ştiu ce firme ce ziceai tu mai sus.

| mixxjim a răspuns (pentru Downfall):

Da, scuze, intrebarea era pe prima pagina si nu m-am uitat la categorie, nu am intrat la intrebarile din categoria muzica sa-ti povestesc avioane laughing

| Vegah a răspuns:

Exodus - Slayer - Testament - Kreator

| Dixieee a răspuns:

Slayer-Megadeth-Exodus-Kreator/Overkill (nu mă pot decide)