| Florian80 a întrebat:

Cum as putea cumpara /investi in actiuni internationale coca cola sau mac donalds? Ms

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Descarci o aplicatie de trading precum eToro, depui bani si cumperi actiuni, pur si simplu. Companiile care sunt listate pe aplicatii de genul sunt companii listate la bursa public, deci nu ai nevoie de niciun broker ca sa investesti. Asta este scopul unei companii publice, sa investeasca oricine doreste oricand.

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Despre companiile respective putem spune ca au ajuns la rangul de monopoli globali, deci poate ar merita sa te orientezi si spre firme mai mici.Plus, chiar ai vrea sa sustii niste companii care otravesc deopotriva oamenii si planeta?

| Florian80 explică (pentru dullcat):

Pentru ca aceste companii sunt mai rentabile

| DomnulPoliticos a răspuns (pentru dullcat):

Chiar iti pasa de planeta? Gandire invechita

| dullcat a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

Adevarul e ca tu cu raspunsurile de troll dai dovada de o gandire foarte fresh, utila. laughing

| DomnulPoliticos a răspuns (pentru dullcat):

Eu sunt mereu fresh stimata doamna

| Hyperion7 a răspuns:

Cumpărând acțiuni.
O platformă care are aceste acțiuni și în care îți permite să investești sume mici ar fi trading 212.Eu am investit puțin dar m-am lăsat, n-am mai reprezentat un interes.

| Florian80 explică (pentru Hyperion7):

Stiu ca pentru actiuni din afara trebuie ceva broker special etc...

| Hyperion7 a răspuns (pentru Florian80):

Nu și cu trading 212, deoarece poți cumpăra de la orice companie care deține acțiuni sau mă rog, majoritatea
https://ibb.co/J3NcJhs