| BarBye a întrebat:

De ce oare tot ce e nesanatos ne place mult si produce dependenta? Cum ar fi Coca Cola, cipsurile, Mc donalds`urile, kFC, Fast Foood`?

2 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Știi vorba: Tot ce-i bun e ilegal, imoral sau îngrașă. Cine a zis asta, nu a zis-o degeaba. laughing
Așa...referitor la întrebarea ta:
Ideea e că mâncărurile astea nesănătoase nu sunt mai bune; sunt chiar mai rele, doar că au în componență potențiatori de aromă (de exemplu glutamat de sodiu) care te fac să crezi că au un gust foarte bun, deși nu-l au. Cine se poate opri din mâncat când dă peste ceva foarte bun? laughing

| 20thoughts a răspuns:

Pentru ca sunt nesanatoaserolling on the floor. Daca e sanatos nu ne place ca nu are acea senzatie de distractie rolling on the floor