| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea multiplica o suma de 50.000 de lei (500 de milioane)?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt multe metode posibile.
Cel mai bine este daca le investesti in masini /aparate /scule pe care le cunosti, le poti manui si repara, si carele poti folosi pentru servicii facute altor persoane.
Daca te pricepi la constructii, atunci poti cumpara schele, malaxoare, etc. care sunt necesare la constructii, dar este mai rentabila inchirierea lor la lucrari mai mici.
In agricultura, poti cumpara tractor si scule de plantat/cules de cartofi, struguri etc. sau doar arat sisemanat, cu ajutorul caruia poti lucra culturi relativ mici si medii.
Evident, primele masini si aparate le cumperi de mana a 2-a, folosite, la pret redus si accesibil tie, dar care vor produce asemanator cu cele noi. Daca nu-ti risipesti banii si le aduni, atunci in 3-4 ani ti se aduna banii pentru o mecanizare noua si te tot dezvolti.
Evident, trebuie sa te implici personal, altfel nu-ti vor ajunge banii sa platesti pe altii, sa lucreze in locul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii depui intr-un fond de investitii la o banca. E cea mai sigura investitie

| mihai69 a răspuns:

Investești.

| Frank51 a răspuns:

Fara munca?

| Sofer a răspuns:

Ii pui la banca.

| InOrOut a răspuns:

Ii xeroxezi