| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea promova un site?
Idei marketing, sfaturi seo, unde sa ii fac reclama, etc.

Nu ma interesează răspunsurile stupide și evazive gen: "Il promovezi pe forumuri".

Caut idei concrete și realizabile.

Domeniu site: IT;
Buget lunar:

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai sarit fix peste partea cea mai importanta, si anume bugetul.

| Gogu06 a răspuns:

Sponsorizeaza o echipa de fotbal mar e, inchiriaza un avion si leagai o pancarta de aia cu numele firmei sa se plimbe 3luni cate 10 ore pe zi sau imparte pliante laughing

| felixbbimage a răspuns:

Te costa minimum 2000 EUR, indiferent de modalitate, asta daca este vorba de altceva decat spot publicitar pe radio sau tv. Ca un exemplu de costuri pe canalele amintite, tarif pentru 10 secunde aparitie spot solo pe tv=200 eur fara TVA. Ca sa-ti atingi scopul trebuie sa-l afisezi minimum de 3 ori pe zi, in intervale orare diferite, timp de 14 zile. Fa calculul... Exista si alte modalitati dar consultanta costa laughing))