| ovidiu8msn a întrebat:

Cum dau acceptul pentru retur comision pe okazii?
Am vrut sa cumpar un produs(set 4 jenti), m-am intalnit cu vanzatorul, produsul nu s-a potrivit la masina si nu le-am cumparat.

Vanzatorul mi-a acordat un calificativ bun si mi-a dat un mesaj cum sa ii dau acceptul pentru retur comision.
Cum fac asta? Ce inseamna acest lucru?
Daca ar putea sa imi explice cineva cu fac acest lucru gen: Start > Program > Control panel... Va multumesc.

4 răspunsuri:
| ovidiu8msn explică (pentru dannyel86):

Inainte sa pun aceasta intrebare am intrat in cont, am cautat la explicatii oficiale, precum si pe alte forumuri.
Singura optiune pe care am gasit-o a fost aceea de a acorda un calificativ pozitiv vanzatorului.

| dannyel86 a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Contacteaza administratorii site-ului pentru mai multe detalii sau scrie chiar vanzatorului, pentru a te indruma, daca stie procedura. Iti spuneam eu etapele pas cu pas in masura in care mi se intampla si mie sa anulez o comanda. N-am facut asta inca, de aceea mi-am permis doar sa dau sugestii despre posibilele modalitati de a anula comanda. E ciudat ca o astfel de procedura creeaza dificultati. Asa cum ai citit si cum am dedus si eu, pana nu anulezi tu comanda, nici vanzatorul nu-si poate recupera comisionul. E in interesul lui sa te ajute.

| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa intri pe cont si sa verifici notificarile si mesajele primite de la vanzator. Cu siguranta exista un link sau o optiune prin care sa anulezi comanda facuta. Numai din contul tau poti anula comanda.