| Jonathan a întrebat:

Cum faceati/faceti bani cand erati/sunteti la o varsta sub sau egala cu varsta de 18 ani? Stiti vreo metoda care chiar e buna?
Dau o funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| zxsds a răspuns:

Da, din GOogle Adsense - reclama pe site platita.

PS. Inca mai fac...

| User a răspuns:

Deocamdata fac bani doar din alocatie.

Răspuns utilizator avertizat
| myam33a a răspuns:

Poti castiga bani frumosi si fiind REPREZENTANTA la metropolitan! 25% din vanzari ti se cuvin si multe alte produse! Preturile sunt extrem de avantajoase si de cea mai buna calitate! Daca vrei sa te ajut ia id meu: mya_m3_3a! :*

| Spintecatorul a răspuns:

Da stiu eu o metoda legala, pe care o folosesc si am ajuns la castiguri de 100-150$/luna.
Pentru inceput http://bani100.weebly.com, apoi dupa ce ai citit te poti inregistra si pe site'urile de aici: http://makecash100.blogspot.com/

| Jonathan explică:

Nu prea folosesc PTC-uri, castigi prea greu cu ele si in afara de asta castigi doar maruntis (2euro-5 euro), eu as vrea sa fac cam 50$ in 2-4 saptamani

| Jonathan explică:

Ma pricep la design vestimentar, la photoshop, am idei bune de afaceri dar nu am cu cine sa le pun in practica, stiu sa scriu bine. Karting mereu mi-a placut dar nu am stiut ca se castiga si bani din el, ar fi o idee buna happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pastreazati banii dati de parinti si alocatiahappyEu cred ca e suficent deocamdata big grin

| alonet a răspuns:

Mai eu am inceput la 13-14 ani sa fac decodoare HBO si apoi din greseala m-am apucat de tuns... am tuns vreo 5 ani baieti prin fata blocului si acum de vreo catziva ani bun o fac in mod profi si se simte tongue daca nu ti rusine sa muncesti fa curatenia de primavara pe la casele oamenilor mai instariti, fie prin ceva firme fie pe cont propriu, ideea e sa nu urmasesti castiguri mari pe termen scurt, trimite-mi un mesaj privat sa imi zici in ce loaclitate esti si ceea ce sti tu despre tine ca esti bun in a face si poate gasim ceva happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca se mai castiga bine din google adsense?

| DoDo a răspuns:

macar sa ai un talent.

| DoDo a răspuns:

Sport

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Mai economisesti din banii de la parinti si din alocatia ta desigur.
Sau iti iei o slujba la rude pe cativa bani (de exemplu:babysiter)

| patricCia a răspuns:

Eu sunt reprezentant Avon. Pot sa primesc chiar 400 de lei pe campanie, depinde cat de mare e comanda. Si campania se schimba la 3 saptamani deci e foarte ok si e o metoda buna de a castiga bani la varsta asta ( 12 ani ) happy.

| viulia a răspuns:

Te rog sa-mi trimiti email la opmetro3@yahoo.com pentru a-ti trimite toate detaliile sau sa vizitezi siteul http://afacere.weblog.ro

| alexandru90 a răspuns:

Buna. Eu am inceput de la varsta de 16 ani sa lucrez ca barman-ospatar prin cafenele si restaurante. Si in momentul de fata lucrez in domeniu. Sincer crede-ma ca se castiga ffffffffffffffffffffff bine daca sti sa vb cu omul si sa il respecti. Unde am lucrat vara trecuta am am ajuns sa am salar de 11 milioane si sa fac ciubuc pe zi intre 1-2 milioane(deci nu m-am plans de lipsa de bani). Daca esti o fire descurcareata in situatii dificile si esti rabdatoare iti recomand sa te angajezi in domeniu. Sunt multe localuri care angajeaza chiar daca nu ai 18 ani sau daca nu ai curs de calificare. Iti urez bafta si sa ma anunti si pe mine ce decizie ai luat. :p