| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai tari amintiri pe care le aveti in legatura cu nazdravaniile pe care le faceati cand erati mici, sau inca le mai faceti?

2 răspunsuri:
| Perversuem a răspuns:

Ne jucam cu carbit eram vreo 5 la un loc luam o sticla ii faceam gaura in capac
si puneam carbitul unul (sau toti depinde cum aveam resursele)se pisa in ea si ii dadeam foc langa dop sa sudam
odata eram intr-o magazie mik si pana am pus noi dopul la sticla me am aprins briketa si nu am mai vazut pe nimeni din cercul care eram doar o caldura enorma ce nea ars parul si sprincenele la toti...laughing

| prietenii a răspuns:

WOW...am devarate memorii de cand eram copil. Eu si prietenii mei am facut nazdravanii mai ceva ca Nica. NOi suntem de la sat si am furat si noi cirese( si noi aveam sa fim prinsi, am fost alergati, fugariti prin urzaci cat noi de mari), de mere si perje nu mai pomenes:am mancat numai de pe la vecini; stam aproape in fiecare seara pana la ora 2 afara si ne-a prins si ora 4. Am organizat o excursie de capul nostru, pe jos, si am trecut prin nu stiu cate sate ca sa ajungem intr-un loc pe care noi il vazusem pe undeva, in zare. Odata, eram atat de stransi uniti intre noi si ne parea atat de rau ca incepea scoala si cu nu mai puteam sa iesim prin drum. c[ in weekrnd stateam afara in ploaie. inghetand bocna, dar pentru noi era important ca eram impreuna. Pacat ca acum totul s-a risipit...nu a mai ramas aproape nimic din prietenia de altadata.