| adrianpetrican a întrebat:

Cum imi activez cardul de la banca! am primit cardul acum 8 luni si inca nu l-am activat! pot sa-l mai activez?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la bancomat si incearca sa scoti bani de pe el, dacă ai.
Sau daca mai tii minte pin-ul.

| romeo78 a răspuns:

Primit în plic, după desprinderea cu grijă de pe foaia de hârtie apare un număr de telefon și un cod, apoi după urmarea sfaturilor veți primi scris parola, PIN-ul.
E valabil cardul, cât are valabilitate. Cardul e doar un mijloc de retragere numerar, fără a fi prezent fizic la bancă și fără a completa hârtii!

| NotNamed a răspuns:

Il bagi in ATM si îți cere codul de pe telefon (trimis prin sms la numarul pe care ai înregistrat cardul) daca nu ma insel, ori asa ori iti cere sa iti setezi un PIN.

| svenhassel13 a răspuns:

Pai te duci si cumperi cu el, prima data trebuie sa bagi pinul, dupa, daca e contactless nu mai e nevoie