| 1q2w3e4r5t6y7u a întrebat:

Salut, am luat un card visa electron de la banca transilvania acum 6 luni, am primit sms cu codul de activare dar nu am fost sa il activez. e ceva rau? sau pot sa il activez si acuma?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca acel cod are o perioada de valabilitate.
Pe site scrie:
"Dupa primirea SMS-ului cu codul de activare este necesar sa activati cardul de la orice ATM Banca Transilvania, cu codul de activare primit prin SMS."

Incearca sa il activezi cu acel cod, nu ai nimic de pierdut.

| 1q2w3e4r5t6y7u explică (pentru anonim_4396):

Da. am fost si a expirat codul.Acum trebuie sa solicit alt cod care sa imi vina prin sms! Ciao

| Ohaithar a răspuns:

Va trebuie să iei un alt cont de activare, te va costa o taxă modică.