| Teooooooo a întrebat:

Cum iti faci cont bancar, ce implica asta si costa ceva?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la banca cu un buletin si vezi ce cont ti se potriveste nevoielor tale. Costa comisionul de administrare, eventula cardul daca e MasterCard si diverse servicii pe care le vrei, gen internet Banking

| mihai69 a răspuns:

Te duci la câteva bănci și te interesezi ce conturi oferă clienților, ce costuri anuale implică fiecare, ce dobânzi oferă, ce comisioane au la depunere (DA! unii îți iau din bani și când depui!) și retragere, îți faci un tabel cu toate datele astea una sub alta, apoi decizi în consecință.
Deschiderea unui cont e de obicei gratuită (dar nu peste tot!); ai nevoie doar de un act de identitate valabil.

Răspuns utilizator avertizat