| anonim_4396 a întrebat:

Costa ceva sa ii faci un card bancar? Ce documente iti trebuie?

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pentru un card de debit visa electron in lei iti trebuie buletinul si vreo 5 lei. Cardul visa electron de debit in lei poate fi folosit in internet pentru plati online, desigur conditia fiind sa te duci la ghiseu si sa pui bani in cont inainte de a face platile, nefiind un card de credit.

Un visa normal Nu poate fi folosit in internet ci doar un visa electron fiindca beneficiezi de sistemul 3dsecure, la fiecare tranzactie pe langa datele de pe card trebuind sa introduci o parola.

La unele banci cum ar fi Raiffeisen, serviciul online banking e oferit gratis impreuna cu un token, absolut necesar pentru platile pe care le efectuezi interbancar adica din contul tau in alte conturi.

Pentru un card de credit iti trebuie din cate stiu o adeverinta de venit.

In ambele cazuri trebuie sa ai cel putin 18 ani.

| dragodana a răspuns:

Salut! Iti trebuie doar cartea de identitate. Daca vrei un card de credit atunci iti trebuie actele indicate de banca.Acestea difera de la o banca la alta.

| HardCore7750 a răspuns:

Depinde de ce card bancar vrei, eu am card de la scoala, pentru bani de abonament la autobuz.
Toate cele bune.

| PsychologistT a răspuns:

Nu costa nimic, ai nevoie doar de buletin.

| VictorVictoras a răspuns:

I-ti trebuie buletinul sa ai peste 18 ani si cam 10 lei pentru a depune pe el happy