| Mimi26567 a întrebat:

Cum iti verifici veniturile inregistrate la ANAF(persoana fizica)? Mergi la ei si faci o cerere?
Poti sa o faci online?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Veniturile înregistrate sunt acelea pe care le-ai declarat tu.

| adryang78 a răspuns:

Persoanele fizice care înregistrează venituri impozabile, din diverse surse, au obligația să depună anual, până la data de 25 mai, declarația unică. Formularul PDF inteligent se descarcă de pe site-ul ANAF. Se creează un cont pe portalul ANAF, iar după validarea contului se încarcă declarația respectivă. Dacă totul este în regulă, platforma generează o recipisă în care scrie "nu există erori de validare".
În concluzie, veniturile sunt cele pe care le declari tu, n-ai ce să verifici.

| 1234568807 a răspuns:

Pai suntem in 2023, bineinteles ca se poate face si online

| VadimIvanov a răspuns:

Da, se face și online.