| thunder11 a întrebat:

Cum poate cineva care are card la banca transilvania sa imi trimita bani pe revolut?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Prin transfer prin IBAN sau poți face link de plata prin revolut, prin care soliciti fonduri
Pentru a face asta, intra in revolut, transfer >dreapta sus *Nou* >mai jos ai "crează link de plata" >pui suma de care ai nevoie, îți va genera un link și i-l trimiți celui de la care vrei banii.
E o procedura simpla și mult mai rapida decât prin IBAN.
Fundiță?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prin transfer pe iban

| carevaescu a răspuns:

In revolut iti faci un cont in lei daca nu ai deja. Din revolut selectezi contul in lei, si apesi pe detalii. Va aparea o pagina cu numele si ibanul. Dă-i aceste detalii omului si el intra in aplicația BT si face transfer normal.

| RaduRobertRO a răspuns:

Ai in aplicatie contul IBAN, romanesc. Il dai si intra instant. Cel putin la mine asa merge, nu au fost niciodata probleme.