| andrei28743 a întrebat:

Cum poate o firma mica de constructii (2 angajati) sa poata face rost de lucrari?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Reclamă, publicitate, feed back pozitiv de la foștii clienți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contract cu intreprinderi mici si mijlocii care nu au suficienti angajati sau au nevoie de suport suplimentar.

| AndreiCraiova a răspuns:

Anunturi lipite - e cel mai la indemana. Mai sunt siteuri de anunturi, gen olx. Pentru ca sunteti doar 2 angajati, mentionati in anunt ca faceti si lucrari mici. Daca sunteti la oras, mergeti pe la asociatii de proprietari si intrebati direct daca au nevoie de mici lucrari. Sunt multe firme de constructii care refuza lucrari pentru ca sunt prea mici, spun ca nu se incurca, ca nu au timp.

| Ramss3s a răspuns:

Prin promovarea firmei. Puteți crea o pagină de Facebook cu firma dumneavoastră sau chiar un site web. Apoi puteți pune afișe prin sate/orașe, unde aveți dumneavoastră de gând să executați lucrări de construcții. Și bineînțeles să vă anunțați prietenii/cunoștințele despre firma dumneavoastră și dacă sunt de acord, să vă recomande și altor persoane.