| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot beneficia de Fonduri Europene Nerambursabile, pentru a-mi deschide o afacere de aproximati 4000 euro? Mentionez ca nu detin nici o suma!
Multumesc!

5 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Iti recomand sa contactezi un consultant. eu te-as trimite la cei de la http://www.finantare-proiecte.ro/

| visatorul78 a răspuns:

In primul rand suma minima eligibila est 5000. In al doilea rand, tu trebuie sa ai cca 25% din investitie. Si depinde si ce vrei sa faci. Pentru comert, de exemplu, nu poti obtine.

| alexdop21 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai o suma din care statul sa iti dea pana la 75%, apoi trebuie sa ai un plan de afaceri foarte bine pus la punct, dar ca sa iti maresti sansele mergi la o firma de consultanta si vezi ce proiecte sunt compatibile cu pretentiile U. E.
Ca o mica paranteza iti spun, dintr-o experienta destul de vasta, dar reala, ca ei cauta sa finanteze imm-urile din mediul rural si in general, cele pentru tineret si cultura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:lGwkvx6kPjEJ:stirileprotv.ro/stiri/fonduri-ue/mare-atentie-la-solicitarea-fondurilor-europene-nerambursabile.html+Fonduri+Europene+Nerambursabile&cd=3&hl=ro&ct=clnk&gl=ro
Se fac finantari si pentru alte domenii dar trebuie sa fii foarte atent pentru ca daca nu faci bine calculele dinainte, poti pierde toti banii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:BQhAWA9G2PMJ:...clnk&gl=ro