| Anonimul151 a întrebat:

Se poate deschide o "afacere" de tipul truck food ( rulotă comercială cu mâncare) prin fonduri europene nerambursabile? Care este suma pe care o primești pentru asta?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate. Nu primești nimic.

| Anonimul151 explică (pentru sadrian46):

De ce nu se poate?

Au mai fost persoane care au accesat aceste fonduri și au primit o sumă destul de bună pentru achizitionarea unei autorulote de acest gen.

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonimul151):

Ca persoane fizice? Ai tu informația asta? Să te uiți la condițiile de accesare de fonduri europene nerambursabile. Dacă tu spui că au mai fost persoane, atunci discută cu ele și ignoră răspunsul meu.

| Anonimul151 explică (pentru sadrian46):

Da. Ca persoane fizice au obținut acele fonduri! Nu doar persoanele juridice au acest drept!

Da, spun asta deoarece există. Păi cum să discut dacă nu cunosc aceste persoane?

Ca persoane fizice nu se pot accesa aceste fonduri?

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu, scrie în regulile de accesare. Din nou, dacă spui că există, nu mai discuta cu mine. Modalitatea de accesare de fonduri europene nerambursabile pentru2022 prevede domenii clare și modalități de accesare de asemenea clare. Scrie pe Google Search la căutare ce ai întrebat aici și vei avea răspunsul meu. Nu se acordă pentru cumpărare de rulote la persoane fizice. Asta știu eu, din surse oficiale provenite de la organismele UE care acordă aceste fonduri.