| theMUFASA a întrebat:

Cum pot da refund la Disney+? Am activat abonamentul din greseala. Si in cat timp intra banii inapoi? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti da refund, refund dau namai companiile care-ti iau banii.

Tu poti CERE refund, dar odata ce ai activat un serviciu, inseamna ca trebuie platit si nu cred ca mai primesti banii inapoi, chiar daca ii ceri.
Poti s anaulezi contractul si nu ti se vor lua bani pe viitor, dar plata actuala nu semai poate inapoia, fiindca ai activat deja un serviciu. Ma rog, poti incerca...
Citeste conditiile si termenii de folosire care le-ai bifat cand ti-ai activat contul de Disney+, ce scrie acolo? In ce conditii se poate anula contractul si in ce conditii primesti banii inapoi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ii contactezi, sa duci ceva tratative cu ei, sa motivezi refund ul...

| theMUFASA explică (pentru suntserios):

Am reusit, trebuia sa vorbesc cu ei printr-un chat special sau telefonic. Multumesc