| Ducky11 a întrebat:

Cum pot face bani la 13 ani? Nu vreau răspunsuri date la gluma, sau "cere-i lu' mama ta". Vreau sa am proprii mei bani de buzunar și nu funcționează metoda"fa treburi prin casa"

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Poti sa faci online gen sa-ti deschizi un canal de Youtube, sa postezi clipuri si sa aduni vizualizari. E greu dar nu imposibil

| diabetzaharat a răspuns:

Dupa 6 ore de scoala si teme mai ai chef sa faci ceva? poate la inceput o sa muncesti de dragul banilor, dar cu timpul o sa realizezi ca nu merita la cat de putin se platesc joburile part-time. ori te lasi de scoala si te faci ucenic sa inveti o meserie ca lumea ori te concentrezi pe invatat si termini o facultate. daca nu esti dispus sa te concentrezi 100% pe ce muncesti din pacate o sa trebuiasca sa te bazezi pe sprijunul parintilor tai. daca nu iti dau bani de buzunar spune-le ca te lasi de scoala sa te duci sa muncesti daca banii sunt o problema atat de mare.