| S0nofS4tana a întrebat:

Cum pot face bani la 12 ani ca m-am saturat sa tot cer parintilor, ce pot face? Nu luati in gluma, si nu vreau raspunsuri gen "Cere-i lui bunica", sau "imprumuta la banca".

Răspuns Câştigător
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

1)Fa ceva pentru o suma mai mare de la parinti, bunici
2)Daca inveti bine iei bursa in clasa a 8-a
3)Pentru unele magazine poti imparti pliante (am facut asta cand eram cam de varsta ta)
4)Poti sa vorbesti cu cineva de exemplu de la un restaurant sa imparti pliante/meniuri in posta (am facut si asta)
4)reprezentat la o firma de cosmetice
(daca ai la cine vinde) si nu neaparat AVON mai sunt si altele
5)Iti poti vinde unele lucruri pe internet (ex. okazii)
6)Daca ai vecini sau cunoscuti poti sa ii ajuti pentru o mica suma
7)Poti avea grija de o persoana varstnica in sensul de ai face o favoare(ex. ii faci cumparaturile zilnic) am facut si asta acum vreo 2 ani
chiar daca ai 12 ani poti face rost de ceva bani daca muncesti

21 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Cam nimic.Nu poti fi reprezentant avon daca esti fata, nici sa vinzi telefoane daca esti baiat(e periculos la anii astia).
Ai putea face ce faceam eu in clasa a 9 a, eram bun la engleza, franceza, romana, si vindeam temele la fraierii din clasa.

| Rebbbeca a răspuns:

Poti face cate ceva prin casa, sa-ti strangi alocatia, sa ajuti vecinii contra cost, sa participi la concursuri la scoala de exemplu cele cu marele premiu bani...

| ElizzaTPU a răspuns:

Dezvolta-ti abilitati pe care sa le folosesti in acest scop.

Mult succes!

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://boomz.cabanova.com/cum-fac-bani-simplu.html
Trebuie sa iti faci cont la ei...este foarte bun, vei fi multumit

Sper sa te ajute

| Pitbull305 a răspuns:

La 12 ani nu prea ai cum sa iti castigi singur bani.

| NonEinstein a răspuns:

Daca inveti bine, poti lua bursa lunara cam 90 lei, aduna-ta cu alocatia, poate mai plimbi un caine, mai speli o masina inca 20-30 lei, spor!

| AlexandruUrsachi a răspuns:

1. Daca parintii iti dau la scoala bani de buzunar, ii strangi in fiecare zi, si in 1-2 luni poti ajunge la o suma destul de buna. Dar depinde si cat iti dauwinking
2. Daca ai bunici, du-te si ajuta-i cu diferite treburi. Mai ales daca sunt la tara, ai ce facewinking
3.Pariuri sportive. O modalitate foarte bunawinking
Altele numai stiu big grin

| reaper a răspuns:

Caut persoane pentru diverse joburi online simple, detalii pe email, TPU@reapdevelopment.com

| mrBean008 a răspuns:

GLUMA doneaza un rinichi, castigi cam 1000-2000 de euro parca

| S0nofS4tana explică (pentru mrBean008):

laughing

| cristy3991 a răspuns (pentru mrBean008):

Primesti cam 10.000 de euro laughing

| mrBean008 a răspuns (pentru cristy3991):

Ce tare!

| cristy3991 a răspuns (pentru mrBean008):

Nu e prea tare ca dupa ce cheltui banii ce faci...

| mrBean008 a răspuns (pentru cristy3991):

Ramai cu 1 deci trebuie sa bai mai multa apa ca sa-l cureti

| ShadowSlck a răspuns:

Daca esti pasionat de fotbal, incearca pariuri sportive. happy

| Baniptc a răspuns:

Intra pe www.leiigrei.blogspot.com si ai sa gasesti tot felul de metode de a face bani

| alexutza_3691 a răspuns:

Stiu! Poti sa te duci la colindat cu priatenii ca se apropie Craciunul

| 0192837 a răspuns:

Daca inveti bine la o materie anume poti oferi meditatii

| antonio21 a răspuns:

Ultima luna am incercat si eu ceva.Parinti mei imi dadeau 5lei pe zi si nu i-am consumat(i-am strans) si intro luna am strans 150 lei

| SandraMagurescu19 a răspuns:

Vindeti ceva ce nu iti mai trebuie!
Primesc frundasmugsmug

| ThePuppetgoldy a răspuns:

Uite un mod de a face bani simplu.
Pasul 1:Iei 6 coli de hartie, 6 bancnote de 1 leu, 6 plicuri si sase timbre.Pe foi scrii "M-am adaugat la lista ta"numele si adresa ta. Apoi bagi foile in plicuri, fiecare impreuna cu o bancnota de 1 leu.Pui timbrele si le trimiti la:
1)Barbucenescu Alexandru Marian, Str.Aleea gladiolelor, nr.2, bloc 19, ap. 14, cod 240086, Ramnicu Valcea, Jud. Valcea.
2)Fudulu Iouren, Strada Cronicar Ion Neculce, Nr 27, Focsani, Jud. Vrancea, cod 5001
3)Cerneschi Mariana Stefania, Str Rahovei, nr.15, cod 820065, Tulcea, Jud. Tulcea.
4)Velicu Cristian Gelu, Str.Dealului,nr. 13, bloc 26, ap. 25, cod 520060, Sfantu Gheorghe Judetul Covasna.
5)Farcas Claudiu Viorel, Str.Calea Timisorii, nr. 193, cod 31104, Arad, Jud Arad
6)Zota Andrei, Str. George Ranetti, nr. 96A, Mizil Judetul Prahova.
Pasul 2:Acum tai din aceasta lista numarul 1 si muti fiecare nume mai sus(2 devine 1, 3 devine 2 ş.a.m.d)astfel ramane 6 liber, unde pui numele si adresa ta.Acum cu aceasta postare schimbata o pui oriunde(pe site-uri de socializare, in comentariile unor blogguri etc)si o postezi de cel putin 200 de ori.
Sa explic cum merge, sa zicem ca cineva gaseste postarea ta si se pune in lista primesti 1 leu.Sa zicem ca se pun in losta 5 persoane.Astfel faci 5 lei si ajungi pe locul al 5-lea. Apoi iar cate 5 persoane se pun in lista celor care s-au pus primii in lista ta, deci cate cinci se adauga la lista si ajungi pe locul 4 si primesti 25.Astfel primesti 125 cand ajungi pe locul 3, 625 cand ajungi pe al 2-lea si 3125 cand ajungi pe primul, si totul incepand de la 6 lei.Cand esti taiat si de pe locul 1 poti repeta faza.Astfel faci mii de lei de la 6 lei.Eu am facut-o si nu am regretat.