| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face niste banuti la varsta de 15 ani! Va salut, am 15 ani, si cred ca problema oricarui,, copil" de varsta asta sunt banii! Nu poti sa-ti cumperi ceva care-ti place din cauza lipsei de bani! Mentionez ca eu nici alocatia nu o primesc de la parinti!

As vrea niste sfaturi dar fara urmatoarele modalitati:

-site-uri Ptc
-meditatii
-reprezentant Ladys sau orice altceva de genul
-impartire de pliante
-vanzari telefoane

Singura metoda, care este mai putin sigura, ar fi sa joc la pariuri! Sa pun o suma modica (10 ron/5 r0n) si sa-i inmultesc cat de putin, bineinteles fara a deveni,, dependent"

Astept sfaturi realiste!

Răspuns Câştigător
| AlexStanica a răspuns:

Ai primit 3 raspunsuri, toate sunt imorale si neresponsabile!
Unul vrea sa te racoleze sa lucrezi pentru el indiferent de varsta, altul iti da linkul lui cu referal, iar ultimul isi recomanda afacere MLM (http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-level_marketing) care se stie bine ca sunt dubioase.
Cred ca cel mai bun sfat pe care poti sa il primesti e sa iti analizezi bine situatia: chiar vrei sa faci acum cateva sute de lei pe luna? neglijand complet viitorul, educatia si cariera ta? Parintii tai ce isi doresc pentru tine?

Din pacate trebuie sa fii foarte matur si sa cantaresti bine situatia, gandeste pe termen lung. In prezent Romania se confrunta cu foarte multi tineri prost pregatiti profesional, care fortati de imprejurari se concentreaza pe venituri imediate, fara sa isi faca planuri de viitor!
Daca esti dispus sa accepti ca traind in Romania ai niste dezavantaje (pleci la drum cu niste handicapuri) poti sa lupti a transforma aceste 'probleme' in 'avantaje'.
Sfatul meu e sa induri aceasta perioada (in care nu ai bani de buzunar, putini colegi iti sunt prietenii daca nu ai bani sau nu te imbraci nu stiu cum) si sa te gandesti la ce vei face dupa liceu, sau facultate. Incearca sa investesti in eduicatia ta. Fii cu adevarat interesat de a invata lucruri si a te specializa in ceva. In felul asta vei deveni un om valoros pentru o companie, iar la 18-20 ani vei putea lucra pe un salariu bun.

Multa bafta!

5 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna daca vrei putem sa stabilim o intilnire pe net si sa discutam cum putem lega o colaborare si care ar fi aportul tau eu ofer tuturor oamenilor indiferent de virsta posibilitatea de a cistiga un ban cinstit cu sprijinul meu informational pentru mai multe detalii contact; tiriboxi@gmail.com

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna si eu am 15 ani.dar iti spun eu stau in comuna aiic nu este nimic de munca nici pentru. cei mari, dar pentru. cei mici, eu singura evetualitate este ca sunt reprezentanta dar astfel nu ai ce face acum depinde si unde stai daca stai in oras sau langa sau esti intr-un sat/comuna mai dezvoltata atunci poti sa intrebi ce posturi au daca sunt de acordsa angajeze persoane de 1 5 ani si daca iti cer aprobarea parintilor este ok dar alcumva nu ai cum oricum eu iti urez succes

Răspuns utilizator avertizat
| mosu_8984 a răspuns:

Daca parinti sunt de acord te pot ajuta sa iti pornesti propria afacere MLM