| Ande20 a întrebat:

Funda! Deci hai sa va spun:cautam eu asa pe TPU intrebari de genul:Buna TPU! AM nevoie de bani.Ce pot face? Asta e si in cazul meu, dar mentionez ca am 12 ani.Si nu vreau reprezentant avon, cere-le parintilor sau lui bunica, impartit pliante etc.Mai mentionez ca nu primesc alocatia sau bani de buzunar :p Am auzit de asa-zisele meditatii, mi s-au parut de folos.Ce pot face in sensul asta?

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Sa astepti varsta majoratului sau macar pana faci 16 ani, asa gasesti mai usor un job part time!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai ce sa faci la 12 ani decat daca le ceri parintilor.

| lovegirl15 a răspuns:

Ai doar 12 ani si deja cauti un mod de a face bani? Mi se pare ca esti destul de mic.
Spui ca nu primesti bani de buzunar sau alocatie.Normal ar fi ca parintii sa iti asigure tot ce ai nevoie si sa iti dea bani mereu cand ai nevoie.
La 12 ani, nu prea ai ce sa faci.Nu angajeaza nimeni un copil de 12 ani, nici macar la impartit pliante.
Eu zic sa vorbesti cu parintii.Comunicarea e cel mai bun mod de a rezolva o problema. Poti sa le propui sa iti dea bani daca iti faci curat in camera, daca duci gunoiul, daca stergi praful sau orice chestie de asta.
Sper ca ti-am fost de folos.

| TuguiMihai1 a răspuns:

Cautama peste 6 ani si te invat atunci sa faci bani aacum esti prea mica

| Ande20 explică (pentru TuguiMihai1):

Nu prea cred, nu ma prostituez pe centura.straight face

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru Ande20):

Nici nu vorbeam despre asa ceva...
vorbeam despre afaceri online...
Se cunoaste ca ai 12 ani...

| Adinuush a răspuns:

Păi cum să dai tu meditaţii la 12 ani rolling on the floor)))))))))))))))))? Meditaţii poţi primi tu... fetiţo happy cerele părinţilor ce naiba să faci la 12 ani laughing? nici la 14 n'ai ce face. Dapăi la 12. happy ajută'ţi părinţii. happy

| Andreea_Iosif_1990 a răspuns:

Este perfect pentru tine!
http://sondajro.com/? ref=170227 vizioneaza reclame raspunde la sondaj si castigi 32 EURO pe zi! la inregistrare primesti 20 euro bonus! simplu! dureaza maxim 20 de minute pe zi! completeaza sondajul zilnic si intr-o luna poti castiga 960 EURO!