| DiavolulPretutindeni a întrebat:

Cum pot fi foarte econom?
Sa nu chieltui banii?

4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Simplu, nu ii cheltui.

| Kenya a răspuns:

Sa pui cate putin ca se stramge happy

| ElenaSt2011 a răspuns:

Buna. Trebuie sa cumperi doar ceea ce ai nevoie in momentul in care ai nevoie.

Inainte de a cumpara ceva, te gandesti de mai multe ori, daca ai neaparat nevoie de obiectul respectiv, sau te poti lipsi de el si astfel sa economisesti bani.

| AspirinaDeInima a răspuns:

Pai eu cand am stransi 15 lei, ii pun intr-o pusculita si mai pastrez 5 lei.Sau mai stiu eu un mod de a fi econom:pune in fiecare zi de o parte cate 2-5 lei.Ai sa vezi cati bani o sa se stranga. Emai greu can o sa vezi la sfarsitul saptamanii ca ai strans doar 20-30 lei.E mai greu cand incepi dar daca ai ambitie si vrei sa ii pastrezi pentru ceva anume, este foarte simplu.Bafta!