| pestisoruldeea a întrebat:

Cum pot realiza un blog ca sa-mi fie si mie usor dar si care sunt pasii?
care este costul realizarii unui blog pentru o firma de materiale de constructii si amenajari interioare?
altte sfaturi mai aveti?
multumesc!

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Blogu nu costa nimic dar nu de asta cred ca ai nevoie. Ai nevoie de un site dar dupa cum vad nu prea ai habar de cum sa faci asa ceva, dupa cum ai formulat intrebarea. Poti face publicitate pentru firma de materiale de constructii pe diferite situri sau pe anunturi in orasu tau asa scrii pe google si dupa ce intri te loghezi in orasu tau sau in ceva mai apropiat sunt multe locuri pe net unde poti face pubilicitate. Daca vei dori sa-ti faci o pagina de internet atunci trebuie sa cauti pe cineva mai invatat cu calculatoarele.

4 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Costuri:
- achizitie domeniu. ro - 180 ron
- hosting - 100 ron/an
- design - de la 250 eur la 2500 eur (in f. de pretentii)

porneste daca vrei cu unul gratuit pentru inceput - pe blogspot.com, ablog.ro, haipa.ro, weblog.ro

| Leandro a răspuns:

Poti sa fac o pagina accesibila (site, blog) de pe mobil cu www.ucoz.ro, un sistem simplu! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite si multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Daca vrei sa-ti achizitionezi domeniul propriu tip nume.ro, nume.com sau nume.eu, acesta se poate parca pe domeniul ucoz obtinand celelalte servicii gratuit.

Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blog : gratuit dar nu poti face activitate comerciala, doar o publicitate de suprafata, coordonatele firmei, cam atat;
dar TPU este creat cu "solutie web TreeWorks" dupa cum e marcat in stanga paginii jos : http://www.tree.ro/ asa ca poti sa-i contactezi :-)

| scriitor a răspuns:

Nu există costuri pentru a-ţi face un blog. Sunt câteva site-uri care oferă găzduire pentru. bloguri, cele mai cunoscute şi totodată cele mai bune sunt wordpress şi blogger-ul ataşat google-ului. Dacă ai cont pe google îţi ia câteva minute să-ţi faci un blog. Experimentând câteva săptamâni vei învăţa singur cum sa faci setările pentru a apârea la rezultatele motoarelor de căutare. În mod normal toate indicaţiile îţi stau la îndemână în "help"-ul site-ului.