| litere123 a întrebat:

Cum pot strânge bani pe timpul facultății, având în vedere că primesc pensie de întreținere de la unul dintre părinți? Dar aș vrea să am un job lejer care prevede un salariu(pensia să nu-mi fie luată)

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cum pot strânge bani pe timpul facultății" - ce incasezi, nu-i bei și nu-i dai pe alte... tentații

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adeverința de studii, înmatricularea la facultate, urmarea studiilor ar trebui să fie suficiente din punct de vedere legal pentru menținerea pensiei de întreținere. Modalitatea de acordare a ei presupune aceasta, continuarea strudiilor până la terminarea lor.

| ancaval a răspuns:

Muncă la 4-6 ore. Îți ajunge, mai rămâi și cu timp liber.