| sirena_8750 a întrebat:

Cum pot trimite prin posta un colet? Nu am mai trimis pana acum nimic si nu stiu nici cat ar costa si nici cum trebuie sa procedez.Am un site cu haine online, persoana care si-a comandat un produs plateste ea taxa sau o platesc eu? Cum functioneaza sistemul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci coletul, te duci cu el la posta, il pui ramburs (destinatarul plateste la ridicarea coletului si Posta iti da banii). Tu o sa trebuiasca sa platesti trimiterea, in functie de greutatea coletului si incluzi ori nu aceasta suma in suma totala de plata (dupa cum ai intelegerea cu cumparatorul). Numai bine!

1 răspuns:
| DLeonard a răspuns:

Te duci la posta si le spui ca vrei sa trimiti un colet la adresa x. Unul din voi trebuie sa plateasca taxa de transport. In majoritatea cazurilor cumparatorul ar trebui sa plateasca.