| Radandam a întrebat:

Cum poți face bani din Instagram? Detalii.

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Prin promovare. Vinzi poze.

| zilog a răspuns:

Zăpăceală ce zic alții o fi adevărat dar sunt sătul de gargară și zeci de mii de degete mijlocii!

SOLUȚIA CEA MAI SIMPLĂ PE CARE AȘ VEDEA-O EU AR FI URMĂTOAREA:
Eu am fabrică fabric cașcaval
tu vii la mine si încheiem un contract
eu îti fac un cașcaval cu o etichetă mai deosebită special pentru tine
alegem impreună un nume care nu există nicăieri pe planetă pentru eticheta ta
mergem la oficiul pentru mărci dăm acolo încă 60 lei să ne înregistrăm acel nume

și acum gata tu ai cașcavalul tău
ce am făcut eu că șî firmă nu am investit mare lucru
de cat vreo 50 lei la grafician ca să imi deseneze o altă etichetă si 60 lei la osim să inregistrez și acea marcă pe firma mea.
adică nu m-a costat mare lucru.

Acum tu ai propria ta marcă de cașcaval ca și când ai avea fabrica ta de cașcaval
și te apuci să faci reclamă la acel cașcaval
să zicem ca am ales numele "cașcaval imperial"

Tu faci reclamă pe Facebook pe Instagram pe tiktop sau cum se mai cheama acum toate zăpăcelile astea de socializare!

Tu nu te apuci să cumperi mașini sau magaine sau frigidere!
Tu doar faci reclamă la acea marcă de cașcaval
și cei ce au depozite en-gros sau magazine vor vrea acel cascaval
Atunci fiecare eticheta are o serie
si tu stii cate bucati de cascaval s-au vandut
si tu primesti 1 leu pentru fiecare bucata de cascaval vândută
pentru că e simplu de urmărit
se vede clar sa ajuns la numarul 45386 adica atâtia lei trebuie să îțî dea pentru reclama făcută.

Si în loc de cașcaval pot fi gemuri termopane
sau pot fi cauciucuri
sau pot fi înghețate

Trebuie doar să găsești mici făbricuțe care au posibilitate de a produce ciocolata de casa sau prajituri sau cuie mai mare de cât posibilitate sa vândă au
si ei or să fie bucurosi când o să audă că tu vrei să ii ajuti cu vânzările.

Le explici toata schema celor cu fabrica de cafea pentru ca astia cu cafeaua pot sa fabrice de 10 ori mai mute pungi de cafea de cat se vand in realitae
asa ca tu doar vii cu propria ta marca
asa ca tu nu pui bani sa cumperi pungi utilaje cafea sau cuptor de coacere a cafelei
tu doar te ocupi de reclama ca si cand ai avea in realitate fabrica ta de cafea
dar in realitate fabrica de cafea este tot a aceluiasi patron
tu doar venind cu un nume nou nout ca să poti pune serie pe fiecare eticheta in parte ca sa poata fi contorizata intr-un fel cata cafea s-a vandut din reclama facuta de tine

asta as vedea cel mai simplu mod de a face bani din sistemele astea de socializare.

Sau ai putea sa faci rost de ceva deosebit care nu il au altii sa fie marfa ta
asta e mai comlicat ca iti trebuiesc avize sanitarveternnare autorizatii firma... bla bla bla birocratie.

Dar asa cand tu nu pui mana pe nici o punga de pufuleti doar ai vorbit cu unii de la fabrica de cipsuri sa faca niste cipsuri cu fata ta pe punga sau cu numele ales de tine si tu te ocupi doar de reclama
iei legatura cu furnizori

PAOI FACI RECLAMA CHIAR LA OAMENI OBISNUITI
LA CLIENTII FINALI
cum zic astia de mai sus ca 40 de degete mijlocii indreptate in sus

daca ai atatea degete mijlocii
atunci vorbesti cu fiecare in parte
dar dupa ce produsul se afla deja la raft in mult emagazine din Romania
si trimiti toate degetele asta la cumparat de mazerea marca ta
fasole cu carnati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca orice platforma foarte utilizata, când multe persoane vizualizează un profil, firmele pot sa aibă vizibilitate prin el.
Și te plătesc pentru că tu ai instrumentul prin care firma lor poate sa fie vazuta de mulți potențiali cumpărători.
Trebuie sa fii urmărit de multe persoane, dintr-o nișă specificica.
Făcând publicitate o sa fii plătit.
Trebuie sa-ti alegi nisa si sa postezi chestii care îți permit sa publicizezi produse sau servicii si sa creezi un conținut care sa fie asociat firmei ca fiind ceva pozitiv.

| Sekim a răspuns:

Promovare. Faci de exemplu 20k urmaritoti si apoi ceri 20e (ex) sa pui pe story ceea ce vor ei sa promovezi. Sau 50e si pui postare cu ceea ce vor ei sa promoveze.

| TFL007 a răspuns:

Se fac mai usor din videochat big grin si e mai fun

| Skarr a răspuns:

Din promovari. Dar iti trebuie multi followeri. Poate te plateste cineva sa Ii promovezi pe story sau intr o postare. Sau cineva iti trimite un produs si tu postezi ca wow ce misto e produsul ca si tu il folosesti. Ca nu stiu ce si pui link ul. Chestii de astea.

| nigelb a răspuns:

Trebuie sa ai foarte multe followuri, incepand de 50k

| Batmanel a răspuns:

Calea mai usoara este sa fi fata, din start ai 200% mai multe sanse de reusita. Si daca vrei sa tai si ultima scurtatura inspre gramada cu bani... sexul se vinde. Stie toata lumea ce fel de "masculi" sunt pe internet.

| TFL007 a răspuns (pentru Batmanel):

Nu se mai vinde asa usor, e criza mare si pe videochat, ma uit si toate asteapta cu miloaga si renunta la asa zisul ''target''! numai au oamenii bani

| Hugify887 a răspuns:

Prin promovarea produsurilor