| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti vinde goblene in strainatate, in afara de e-bay? Acolo ti se cer informatii bancare...

12 răspunsuri:
| canarita a răspuns:

Ideea este cine mai cumpara goblenuri...In Grecia, Italia se mai dau dar greu

| machupicchu a răspuns:

@silvio tii secret siteul tau? Daca nu, scrie-l...

| silvio a răspuns:

Publicitate agresiva.
eu zic sa incerci sa-ti faci un site si pentru asta iti recomand www.webs.com
si eu am un site aici, unde vand lucruri facute de mine, e adevarat, doar in romania. dar am avut comenzi si din strainatate. in plus siteul meu e foarte vizitat si din afara, chiar daca e scris doar in romana.
apoi dai anunturi, pe siteuri din romania si din strainatate, bineinteles in limba tarii respective. anunturi pe cat mai multe siteuri, actualizate cat mai des.
bineinteles ca daca vrei sa vinzi in strainatate iti va trebui si un cont PayPal unde sa poti primi banii
hai, succes!

| silvio a răspuns:

Mai @julliano ce m-ai pacalit! credeam ca e o insecta pe desktop-ul meu laughing

| silvio a răspuns:

@machupicchu nu e secret site-ul meu, e foarte public :)
www.balansoare.webs.com
de altfel apare si la profilul meu de pe TPU
hai, poate iti vand ceva :)

| silvio a răspuns:

@canarita, nu descuraja fata/baiatul (ca nu-mi dau seama ce e)
afara sunt apreciate handmade-urile, te asigur, numai la noi sunt mai de valoare chinezismele si occidentalismele ieftine

| julliano a răspuns:

Si cu ce te deranjeaza sa iti faci un card la ING, ca pe ala poti si retrage banii de pe vanzari care iti vin prin PayPal. Nu trebuie sa tii banii pe card, doar sa existe pentru incasari. Si eu zic ca poti p e Okazii, dar nu stiu cata trecere au, pe eBay poti sa le vinzi mai bine poate.

| julliano a răspuns:

@silvio Si n-ai prins-o? :p Hehe, ai uitat ca internetul se termina dupa sticla de la monitor? Nu esti singurul pacalit, stai cuminte happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plural: goblenuri happy
Banuiesc ca peste tot iti vor cere informatii, mai bine iti faci un blog sau site si le "postezi" acolo....sau pe okazii. Macar sa incerci sa vinzi aici si apoi sa te "lansezi" international. happy

| Oancea_Nicoleta_1981 a răspuns:

Pe e-bay iti ia bani ca sa vinzi un produs...sad

| Olteanuirina a răspuns:

Am și eu niște goblenuri înrămate

| Steaua_Mircea_1964 a răspuns:

Am 1 buc goblen inramat+sticla de 140 pe 100 cm de la bunica! unde pot sa-l vand? am inteles ca e tarul intai al rusiei cu sotia in trasura