| yoysh a întrebat:

Cum sa fac rost de bani cat mai usor?

Răspuns Câştigător
| any007 a răspuns:

Problema de interes national:-p

15 răspunsuri:
| zxsds a răspuns:

Munca, munca si iar munca!
sau incearca siteul asta:
http://banipeinternetgratis.ro.ro

| DiannaDi a răspuns:

Munceste.

| any007 a răspuns:

Multumesc pentru fudita(desi nu sunt la vanatoare de fundite)happy

| liongirl a răspuns:

Bună!happy
Probabil că o să te supere, dar am să-ţi fac o listă cu cele mai uşoare meserii de pe pământ prin care ţi-ai putea câştiga banii foarte uşor. Încă o dată, nu te iau în derâdere, dar pur şi simplu îţi spun.happy
1. Cea mai UŞOARĂ, care nu necesită decât foarte mult creier şi nici deplasare este să devii pentru început haxor, cracker, hacker, white hat şi ultimul stadiu black hat.
2. Cea mai riscantă, în care te expui peste măsură şi mai mult decât geniile calculatoarelor este furtul.
3. Şi am ajuns la partea cea mai interesantă şi plăcută a puştoaicelor dornice de SEX. şi anume, prostituţia.Deşi şi pentru această "meserie" ai nevoie de foarte multă energie pentru a face oamenii fericiţi.
4. Ultima, şi din nefericire, cea mai neplăcută cale de aţi câştiga banii pentru mulţi este munca CINSTITĂ, şi anume, să lucrezi normal ca orice alt om NORMAL.winking
Bye!kiss

| FloSoK a răspuns (pentru liongirl):

Aha.......si tu folosesti metoda 3, nu?

| Dj Boalca a răspuns:

Haide sa vorbim pe pivat de chestia aceasta

| Slow a răspuns:

La inceput ai nevoie de putin ajutor. Eu prima oara am lucrat la 15 ani. Doar ca nu in Romania, aici nu gasesti nimic, ci in Germania. Norocul meu este ca invat limba germana de 13 ani, deci nu am avut probleme. Am stat 2 luni in Germania, in care am avut 5 joburi diferite. Cea de baza a fost sa am grija de copii. Mergeam la un baietel de 3 ani, o fetita de 3 ani, iar o alta de 7 luni. Nu spun ca nu era greu. Aia mica plangea de dorul parintilor, iar baietelul de 3 ani era foarte rasfatat.
Apoi faceam curatenie in casa unei familii de romani. Nu zic ca aveau in casa caine lup, pisica si acvariu cu pesti. Unde dadeam eu cu aspiratorul, se ducea dupa 5 minute cainele sa se aseze laughing Astea au fost saptamanal.
Iar ultimele doua a fost ajutor in gradina. Bine, aici mergeam impreuna cu sora mea mai mare.
Nu sunt cine stie ce joburi, cu care sa te lauzi. Dar totul are un inceput. Si sincer chiar nu imi pare rau. O parte din banii castigati acolo au fost banii de cheltuiala pentru cand am fost la mare la sfarsitul verii.
Nu trebuie sa iti fie rusine sa incepi de undeva. Mai ales daca ai sub 18 ani.
Eu una chiar am ramas cu amintiri placute din vara aceea din Germania (recunosc, au fost si momente neplacute big grin). Bafta!

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Vinde ceva de pin casa.laughing poate masina la ai tairolling on the floor

| Alexxa10 a răspuns:

Asta este intrebarea care si-o pune toata lumea, dar fiecare isi castiga banii cum poate... desi unii recurg la unele fapte nu foarte legale, cum ar fi furtul insa nu te sfatuiesc sa faci asa ceva. depinde ce varsta ai, pentru ca dupa 16 ani, iti poti lua un job cu jumatate de norma. Pentru bani, trebuie sa muncesti. Daca ai parinti intelegatori, probabil te pot ajuta si eihappy toata lumea isi doreste sa ploua cu bani, insa dar lumea se resemneaza si se duce la muncawinking

| cr1571n3l a răspuns:

Cauta undeva unde sa muncesti : constructii etc., eu fac bani bani... daca nu vezi pe youtube cauta videoclipuri: cum sa faci bani.

| cr1571n3l a răspuns:

Cauta undeva unde sa muncesti : constructii etc., eu fac bani bani... daca nu vezi pe youtube cauta videoclipuri: cum sa faci bani...cu placere

| ♦EthernalVampa♦ a răspuns:

Daca ai ceva ce chiar iti place sa faci si te pricepi sa faci, poti sa o faci pe bani. Binenteles, daca este ceva ce ar putea avea o oarecare valoare. Spre exemplu, eu ma pricel bine la desen. Sunt cea mai buna din scoala iar daca are cineva nevoie sa-i fac un desen, cer bani happy

| bonatz a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai peste 15/16 ani in mod normal ai putea sa te angajezi sa imparti fluturase pentru anumite fundatii sau asociatii gen Kaufland, Real etc.

Sau poti sa ii rogi pe ai tai sa te "angajeze", pardon, sa iti dea ceva de lucru, sa faci bani muncind. Daca aveti o relatie buna, sigur o sa fie de acord tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei uite iti dau un numarul de tel a unei firme de publicitate:

Mercury 360 se numeste : 0722 403 603
si un mail : raluca.stinga@mercury360.ro

Daca ai peste 16 ani te angajeaza imediat big grin Faci publicitate la diferite produse in super marketuri tongue Vineri, sam, dum, 6h, 7-8ron/h. Eu ma angajez cand implinesc 16 ani :X de abia astept. big grin

| suica a răspuns:

Cum sa fac rost de bani cat mai usor?