| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

Cum sa trimit bani prin transfer bancar cuiva dintr-o tara straina?

Răspuns Câştigător
| internetBrowser a răspuns:

Cel mai usor este prin western union insa trebuie sa te avertizez ca percep comisioane.

5 răspunsuri:
| Adiav a răspuns:

Prin Western Union este cel mai cunoscut si utilizat. Depinde ce suma doresti

| peperonies a răspuns:

Poti sa faci direct transfer bancar dar depinde de tara in care vrei sa trimiti. de exemplu din Anglia in Italia am avut nevoie de iban, nume, adresa bancii si codul swift. din Anglia in Romania am avut nevoie doar de iban. poti sa te duci la banca la care ai contul sa le zici ca vrei sa trimiti bani in tara X si sa iti zica de ce ai nevoie exact.

| Farcas_Paul_1990 explică (pentru internetBrowser):

Cat % pe 1000 lei?

| internetBrowser a răspuns (pentru Farcas_Paul_1990):

Nu stiu exact trebuie sa te duci la ei si sa vezi lista cu comisioane, dar cu cat suma pe care vrei sa o trimiti este mai mare cu atat cresc si comisioanele.