| anonim_4396 a întrebat:

Cum scot bani de la bancomat cu un card visa.Care sunt pasii? urmeaza sa imi dea mama un card si vreau sa stiu dinainte. funda

7 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
E usor, scrie pe ecran pas cu pas.
1. Introduci card
2. Alegi limba [asta doar la unele banci]
3. Introduci PIN
4. Alegi suma pe care vrei s-o retragi
5. Alegi daca vrei sau nu chitanta
6. Iei banii si cardul
7. Zici multumesc si pa bancomatului
Simplu, nu?happy
Bafta si grija cu PIN sa nu-l uiti.

| anonim_4396 explică (pentru CataC):

Daca bag cardul si uit PIN-ul?

| CataC a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca uiti PIN sau gresesti de 3 ori sau daca nu-l retragi la final ti-l "inghite" bancomatul. Il poti recupera ulterior pe baza de buletin de la ghiseu.

| anonim_4396 explică (pentru CataC):

Pe ce buton apasa ca sa il retrag? 1 2 3 4?

| CataC a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-l da singur cand e gata...
Du-te si incearca ca e al naiba de intuitiv.

| Gafto_Plaŷa_1992 a răspuns:

Deci fi atent! Te duci la bancomat, inserezi cardul in aparatu ala de iti da bani, te retragi 3 pasi, bati 2 matanii si faci o cruce. Dupa care spui suma pe care o vrei si dumnezeu insusi va cobora pe un car tras de iepuri sa iti dea banii happy Sal`tare!

| anonim_4396 explică (pentru Gafto_Plaŷa_1992):

Cel mai cool coment ever, ti-as da funda insa al doilea rasp mi-a fost de ajutor laughing