| anonim_4396 a întrebat:

Cum se calculeaza cifra de afaceri a unui grup de interes economic?

4 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Incearca sa pui intrebarea pe grupul asta - http://finance.groups.yahoo.com/group/contacafe_club/

| csintalan a răspuns:

CA= cifra de afaceri (volumul incasarilor din activitatea proprie), ...deducere la intebarea ta, depinde de grupul deinteres daca cu toti au acceasi activitate sau nu, ...depinde de mai nulti factori,... uni din grupul de interes pot contribui cu un procent mai mare sau mai mic, la CA,... dar nu vreau sa intru in amanunte, ...si asa am politizat mult,...

| maiamichel a răspuns:

Buna! consider ca cifra se cumuleaza, la activitatea desfasurata de toti cei din grupul de interes, care participa la desfasurarea activitatii.

| georgatos a răspuns:

Cum se calculeaza cifra de afaceri a unui grup de interes economic