| ciumabubonica a întrebat:

HEY, daca am salariul 1900 de lei si vreau sa fac un imprumut la banca care este suma maxima pe care o pot imprumuta?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă mergi la bancă iți face o simulare de calcul a ratelor in funcție de niște criterii despre care te intreabă. Durează câteva minute

| gheorghe699 a răspuns:

Poti imprumuta orice suma, problema este ca salariul de 1900 lei, iti "permite"sa rambursezi intr-o perioada mai lunga.

| Treaem24 a răspuns:

Depinde de fiecare banca in parte du-te la mai multe si intereseaza-te?

| ciumabubonica explică (pentru Treaem24):

Evident ca asta o sa fac da asa ca idee sa stiu la ce ma astept

| Treaem24 a răspuns (pentru ciumabubonica):

Depinde de fiecare banca in parte iti face o analiză pe salariu și-ți zice ce-ți poate oferi depinde si gata vechime ai la locul de munca