| OnlyDga a întrebat:

Cum se castiga din Youtube? Cati bani se castiga din Youtube? Cum ai putea sa-ti faci un canal de yt pentru a avea succes? Vad multi tineri, care au facut bani din yt, se pot intretine singuri din asta, si nu doar. Care e cheia succesului? Pur si simplu au muncit ori au avut un noroc mare?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Cum se castiga din Youtube?
Reclame in mare pare.

Cati bani se castiga din Youtube?
Depinde de cate vizualizari ai, pentru asta esti platit. Nu sunt posibilitati prea mari in Romania pentru asa ceva.

Cum ai putea sa ti faci un canal de yt pentru a avea succes?
Carisma, SEO, legatura cu comunitatea si multa rabdare.

Vad multi tineri, care au facut bani din yt, se pot intretine singuri din asta, si nu doar.
Ceea ce nu vezi e ca multi tineri au incercat sa faca asta si nu au reusit sau nu au ajuns chiar unde au vrut. Ce iese la iveala sunt doar cazurile mai speciale in care oamenii au reusit.

Care e cheia succesului?
Nu e o singura cheie. Nu exista un singur lucru pe care sa il faci ca sa ai succes, ci un ansamblu de lucruri marunte.

Pur si simplu au muncit ori au avut un noroc mare?
Norocul poate fi un factor, dar e nevoie de multa munca daca vrei sa faci ceva bine.
Sau trebuie sa fi prost sau retardat si sa faci o prostie ca sa ajungi celebru, moment in care oamenii se uita la tine si se bucura ca esti mai prost ca ei. Ambele variante merg in Romania din pacate...

| OnlyDga explică (pentru PainTech):

Cel mai bun exemplu, vulpita si barbata sulaughing))

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In orice perseverenta este cheia succesului dar ai nevoie de indrumare la inceput pentru a avea succes si de a castiga bani din YouTube.
Am creeat un curs complet, pas cu pas unde iti arat cum sa iti creezi, personalizezi si cresti canalul de YouTube cu 20 de metode eficiente. Daca te intereseaza si vrei sa ai un canal de succes intra aici:
https://www.udemy.com/......utubeusor/

Răspuns utilizator avertizat
| Colors a răspuns:

Cred că este o combinație, presupune și muncă, dar și noroc.
Trebuie să ai o idee genială, prin care să atragi oamenii să se uite.
Sunt asa de multe exemple pe YouTube, unii iși arată câtelul sau se joacă cu slime și s-au imbogățit.
Eu nu am un canal de YouTube, dar poti să dai o căutare acolo și o sa găsești multe persoane care impărtăsesc despre acest mod de a face bani.

Oricum, in ziua de astăzi... uneori și eu mă intreb, asta e viitorul? Ce idee aș putea avea si eu?

| DangerF a răspuns:

Pentru a genera bani din Youtube trebuie sa ai peste 5k abonati si peste 500 de vizualizari. Cat despre intretinere din asta ar cam trebui sa ai peste 500k abonati si sa postezi in fiecare zi.

| OvidiuSucces a răspuns:

PainTech ti-a raspuns absolut corect, insa, referitor strict la bani, el s-a referit doar la reclame.

Nu-i de mirare, asta-i cea mai populara metoda de facut bani, dar nu si cea mai eficienta.

Pe langa asta, mai sunt alte 9 metode prin care poti sa faci bani iar daca te intereseaza mai multe, aici ai un ghid destul de complex https://succesonline.ro/bani-din-youtube/

Cheia succesului este sa te axezi pe un grup de oameni, sa nu uiti ca produci continut pentru ei nu pentru tine si sa oferi informatii valoroase in timp record (pretuieste timpul audientei tale). Repet, succesul inseamna public.