| GeorgianaGya a întrebat:

Cum se dezactiveaza un cont de facebook?

Răspuns Câştigător
| Alessandro a răspuns:

Bună.
Sus, în colțul pagini, în partea stângă, te duci la " Contul meu ". Apoi, dai la " Setările contului ". În partea dreaptă a paginii ai o coloană cu mai multe, tu dai la " Securitate ", este a doua. Acum îți apar setările de la securitate iar ultima este " Deactivate your account ". Dai acolo, scrii un cod, parola de la cont și gata! L-ai dezactivat.
P.S. : Îl poți reactiva oricând!
Asta-i tot.
Pa-pa.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra pe: http://www.forwindows.net/cum-sterg-contul-de-facebook/ si cauta propozitia: pentru stergere definitiva faceti click aici. Apasa pe aici si urmeaza pasii si gata.

| Eღilia62 a răspuns:

Logheaza-te cu contul pe care vrei sa-l stergi.Intri aici http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Apasa butonul "Submit" si urmezi instructiunile.
Ti se va cere sa introduci din nou parola, precum si confirmarea unui cod de securitate.
Dupa ce le-ai introdus cu mare atentie si corect, apesi "Okay"
'3'
Nu te loga pe contul de Facebook in urmatoarele 14 zile (2 saptamani). Vei primi un e-mail in care ti se va specifica acest lucru.

Astepti doua saptamani si se va sterge.
Contul de Facebook va fi sters definitiv, el nu va mai aparea in cautarile efectuate pe Facebook sau Google.
Este recomandat sa stergi mai intai fisierele de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc, precum si datele introduse la profil.

| SamSon a răspuns:

Intrii la setarile contului si de acolo il stergi

| Sayoko a răspuns:

Dai la account apoi la account settings apoi security si jos scrie dezactivated your account si dai pe el. happy

| sorrypurple a răspuns:

Dai la contul meu de sus din colt>setarile contului>securitate>si acolo o sa gasesti jos deactivate your account si dai acolo
winking succes

| Sc_Petra_1990 a răspuns (pentru sorrypurple):

Si cu sasgi un cont ca sa nu te mai urmaresca sora ta?

| Neagoe_Simion_1950 a răspuns:

Solicit dezactivare Facebook