| mihaela997 a întrebat:

Nu stiti cum se dezactiveaza un cont de facebook? Dar cum se activeaza dupa ce l-ai dezactivat?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK _ DEZACTIVARE CONT -
1. Te loghezi.
2. Click pe Account ( Cont, partea dreapta sus), Account Settings ( Setari cont)->Securitate (mai simplu este aici https://www.facebook.com/settings?tab=security )
3. In partea de jos a setarilor, gasesti "Deactivate Account" ( "Dezactiveaza cont").
4. Selectezi un motiv pentru care doresti sa dezactivezi contul, modifici eventuale setari ale grupurilor create, bifezi sau nu celelalte optiuni.
5. Click pe "Confirm".
Informatii importante privind dezactivarea contului :
datele personale nu sunt sterse
profilul este salvat pentru o eventuala reactivare
utilizatorul devine invizibil pentru ceilalti utilizatori
Facebook salveaza profilul, astfel încât în momentul în care decizi sa revii, toate vor fi la locul lor ( imagini, prieteni, aplicatii etc.)
Pentru ACTIVARE este de ajuns sa te loghezi in facebook cu adresa de email.

Bafta!

3 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Daca l-ai dezactivat trebuie sa te loghezi la loc in el ca daca nu, peste 2 saptamani se sterge de tot.

| mihaela997 explică (pentru Crucified):

Eu bloche contul doar vreo 3 zilewinking

| Razvanp69 a răspuns:

Setari(coltul din dreapta)->securitate-"Dezactiveaza-ti contul"(scrie cu albastru). Si ca sa il activezi, iti dai log in si gata e activat