| Nastia a întrebat:

Cum se joaca la bursa? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.bvb.ro/InvestorCenter/InvestorGuide.aspx ai informatii privind bursa. Ce, cand si cum cumperi sau vinzi depinde de informatiile pe care le ai si de inspiratie, e foarte greu de dat sfaturi. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| mariy a răspuns:

Se joaca la diferenta de curs. daca ai anticipat o crestere sau o apreciere si ai cumparat valuta mai ieftin iesi in cistig. poti incerca sa te antrenezi pe forex. sau aceeasi cu valori mobiliare.

| amurg a răspuns:

Cumperi actiuni ieftine si le vinzi scump!