| blackdawe a întrebat:

Imi explica si mie cineva cum se joaca la bursa?

Răspuns Câştigător
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Asta e o gluma buna laughing. Intra pe bvb.ro kmarket.ro, deschideti cont la o ssif, eu am la Intercapital (romintrade, Romcapital, Tradeville.eu-vanguard-). Brokerul o sa faca operatiunile pe care i le comanzi tu. Daca ai cunostinte economice solide "testeaza" bursa daca nu stai bland pana inveti ca te joci cu focu. Sfatuiesc banca nu fonduri mutuale. Pe siteurile societatilor de investitii gasesti multe informatii. Succes!

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

In principiu, cumperi cand e pretul mic si vinzi dupa ce creste.