| punpariucutine a întrebat:

Cum se procedeaza cu un cont online de paypal? Trebuie sa ridic vreun card, cum pot primi bani pe el? Cat mai multe informatii, va rog, multumesc.

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu trebuie sa ridici nici un card nimic, ai doara cont si aia e tot. Daca vinzi ceva sau iti trimite careva ceva bani aia stau acolo la ei, iar cand vrei sa scoti alegi sa iti trimita cec sau sa tii transfere intr-un cont ce tu le spui.Cel mai bine este sa intri acolo la ei pe site si daca ai bani alegi WITHDRAW sau cum se scrie si apoi vezi ceri mai cere sau ce iti cere sa alegi ce metoda.De asemenea poti sa iti faci si card la ei dar asta trebuie sa aplici si daca te aproba iti trimit card ca orice banca.Cel mai indicat este sa vorbesti cu ei nu stiu daca au chat online dar la telefon e f ok si orice intrebarea ai te rezolva, te lamuresc aia.Acum nu stiu daca e regula generala dar eu cand am avut de scos bani de la ei am preferat sa imi trimita cec pentru ca ma taxau mai putin decat in cazul unui transfer bancar, dar asta a fost acum vreun an, poate intre timp lucrurile s-au schimbat, dar daca intri la ei pe site gasesti informatii cat iti ia comision daca iti trimit cec si cat prin transfer bancar.Referitor la carduri paypal nu stiu cat de usor poti obtine unul, e ca si la o banca.Nu stiu d aca au debit carduri, dar credit carduri sigur au, iar astea nu le obtine oricine.

| CuriousStuff a răspuns:

PayPal-ul nu are carduri proprii, trebuie sa ai tu cont si card la o banca, si acel card il legi la contul de paypal. Poti sa primesti si sa folosesti banii primiti si fara un card la o banca, insa sunt anumite restrictii si nu poti sa scoti banii, doar sa-i folosesti pentru diferite plati.

| relian a răspuns (pentru CuriousStuff):

PayPal are si carduri asta din pacate sau din fericire pentru unia.Dca ai fi intrat numa pe sitele paypal ai fi vazut ca au si credict carduri si ce or mai avea, ba au si tp business.E bine sa retinem cei corect. Sper ca nu te superi ca mai zic si eu ceva sau te corectez. Poti f bine sa soliciti cec de la paypal, daca vrei sa scoti bani, e si mai ieftin decat sa-i transferi intr-uun cont, adica ei ce taxeaza mai putin in cazul in care iti trimit cec.Stai nitel tu nu esti studentul ala de la medicina? Pfff omule nu stiu dara daca si aici psui ca paypalu n-are carduri proprii si asta tot dupa ce zic altii mai dao in masa d e treaba.La chestia asta au acces toti oamenii, cauta pe sitele lor si o sa te lamuresti ca au carduri te asigur.Mie mereu imi trimit daca vreau sa imi fac credit card la ei, deci nu vorbesc din auzite sau din ce zic altii. Dupa cum observi ca sin cazul virusurilor ma informez laughing

| CuriousStuff a răspuns (pentru relian):

Cand foloseam eu PayPal nu aveau carduri sau cel putin nu se puteau obtine in Romania, se pare ca lucrurile se mai schimba. Am gresit.