| anonim_4396 a întrebat:

Cum se stabileste valoarea unor tacamuri din argint? In functie de vechime sau doar dupa aspect?

4 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Se porneste de la greutatea argintului la care se adauga manopera, vehimea, valoarea istorica, valoarea sentimentala.

| gabimaris a răspuns:

Cu siguranta vechimea e importanta, dar aspectul este esential, asta arata cat de bine au fost pastrate, intretinute etc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In functie de model si de vechime. exista cataloage cu modele rare in care este specificat anul si provenienta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Valoarea se apreciază în funcție de vechime, locul de unde provin, starea de conservare.
Pa, pa.