| bleakk a întrebat:

Cum te avanti intr-o afacere? De ce ai avea nevoie? Stim ca in afaceri poate intra oricine cu putina minte si creativitate.Nici nu trebuiesc studii superioare, insa ce conteaza?

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Conteaza mult si echipa.Sa fie de incredere.

| Admunssen a răspuns:

Sunt doua posibilitati. 1). Ori ai destui bani sa incepi o afacere si sa-i platesti pe cei care se pricep la asta si 2). prospectarea pietei din zona. Sunt sectiuni de piata extrem de "pustii" insa nu pot fi acoperite din cauza preturilor mari a produselor din acea zona, cu toate ar fi multi care si l-ear dori. Un exemplu sunt CNC-urile. Sunt zone arhipline care merg, insa necesita o gama aproape infinita de produse ieftine si aici gasim comertul cu amanuntul. Productie sau desfacere? E greu de spus. Insa, in orice afacere este nevoie de seriozitate, rabdare, lupta, investitie si reinvestitie. Daca cineva, cu profitul de pe primul an se duce in Antalia si nu-l reinvesteste, mai bine nu se apuca de afacere.