| MihaiA a întrebat:

Cum toata lumea fuge de criza, pe criza se fac cele mai bune afaceri.
Ce idei de afaceri aveti si voi?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu intotdeauna am spus ca o casa mortuara si un crematoriu este o afacere excelenta. De murit tot mor oameni, ba chiar creste aceasta probabilitate cu cat este stresul mai mare. In plus, daca nu se vor face cat de curand, toate orasele vor fi numai un cimitir.

8 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Lichidator de firme.

Bula
| Bula a răspuns:

Am cateva idei bune!
Daca esti interesat, contacteaza-ma in privat!

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Eu cred ca am gasit o solutie anti-criza: comercializez echipamente pentru economisit energie electrica. Putini stiu ca in pretul facturii la energie, platim cel putin 30% pierderi. Echipamentele pe care le prezint eu tocmai asta fac - elimina o parte din pierderi. Pentru oferta detaliata contactati-ma pe privat!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Draga Roxi...si mama este de aceeasi parere cu tine si are un mod de a o spune, ma prapadesc de raslaughinglaughingChiar este o afacere super profitabila! Pompe funebre, cimitir si crematoriu-afacerea viitorului.La mai mare!laughing

| MihaiA explică:

Rroxi43... iti garantez ca e foarte greu sa te lansezi in afacerea asta pentru simplu motiv ca e multa mafie, cel putin in domeniu vanzarilor de sicrie, amenajari, si cu tot ce se ocupa o firma mortuara. cat despre crematoriu... ai nevoie de multi bani si multe autorizatii big grin Tentant totusi

| adrian_6031 a răspuns:

Pe asa zisa criza fac afaceri doar oameni cu bani cash. daca ai ceva bani stransi eu zic sa-i bagi in terenuri acum pentru ca sau cam ieftinit acum si fraieri vand la mai putin de jumate si la anul au surpriza sa vada ca se vand din nou la pretul de acum 1 an. de fapt asta este scopul crizei in lume la ora actuala cei mari Ii cumpara pe cei mici carora le este foame.

| tehnolife a răspuns:

Eu cred ca sistemul mlm este la mare cautare. Te-ai saturat sa vezi pe net tot felul de mincinosi care zic ca o sa te imbogatesti peste noapte? Acum sa-ti explic o afacere care nu este teapa si iti aduce bani in timp.Afacerea se numeste GDI(Global Domains International). Afacerea este de tip MLM cum are si Avon si oriflame si alte firme.In aceasta afacere sunt peste 80 de tari si sute de romani se inscriu lunar.Aceasta firma este pe locul 37 din 500 ca firma ce are o extindere rapida.Chiar Donald Trump intrebat intr-o emisiunea ce ar face daca ar ramane fara bani, a raspuns ca s-ar baga intr-o afacere ca GDI.Aceasta afacere necesita 1-2 ore pe zi munca in fata pc-ului.In primele 1-2 luni nu vei avea venituri mari dar in 6-7 luni vei depasi 1000$ pe luna.Aici conteaza si ce echipa iti alegi.De exemplu, echipa noastra ofera un site gata facut si metode de a aduce clienti si vizitatori pe site-ul tau.In fiecare zi vei primi un mail de la noi in care vei invata ce trebuie sa faci pentru a avea reusita in aceasta afacere sau ne puteti contacta la id: tehnolife.Mai multe detalii pe www.afaceri-bani.ws

| tehnolife a răspuns:

Daca vrei o afacere buna poti incerca GDI.Castigi cateva sute de$ la inceput pe luna si mai tarziu cateva mii de $. Poti intra aici pentru detalii:www.afaceri-bani.ws